+90(482) 415 1295

3 Bin çocuğumuz yüzme öğrendi

3 Bin çocuğumuz yüzme öğrendi
Tarih : 22-08-2019 162 defa incelendi

Sosyal ve sportif faaliyetler kapsamında çocuklarımızın gelişimi ve yüzme öğrenebilmeleri için açtığımız ücretsiz yüzme kursu, gerçekleştirilen yüzme yarışmasıyla sona erdi. Kayıtların başlamasıyla kursa büyük ilgi gösteren çocuklar, Haziran ayı itibariyle Oktay Mungan Tesislerinde 4 yüzme antrenörü eşliğinde yüzme öğrendi. 2 Cankurtaranın da bulunduğu tesislerde yüzme öğrenen 8 ile 14 yaşındaki 3.000 çocuk, yaz ayını dolu dolu geçirdiler.

Kursun bugün sona ermesiyle birlikte yüzme tesislerinde yarışma düzenlendi. Eş Başkanlarımız Av.Semire NERGİZ, Ferhat KUT ve Meclis Üyelerimiz de seyirciler arasında yerlerini aldılar. Kıyasıya geçen yüzme yarışında dereceye giren çocuklara Eş Başkanlarımız Av.Semire NERGİZ ve Ferhat KUT çeşitli hediyeler takdim ettiler.

NUSAYBİNLİ KADINLARDA YÜZME ÖĞRENDİ

Öte yandan Eş Başkanlarımız Av.Semire NERGİZ ve Ferhat KUT, kursu sadece çocuklarla sınırlı tutmayıp, stres atmaları ve serinleyebilmeleri için Nusaybinli kadınlar için de yüzme günleri düzenlediler. Nusaybinli kadınlar kendilerine özel olarak ayrılan Cuma günlerinde yüzme öğrendiler.

Kurs imkânlarından ücretsiz bir şekilde yararlanan Nusaybinli kadınlar ve çocuklar, Eş Başkanlarımıza teşekkürlerini ilettiler.

NUSAYBİN BELEDİYESİ KENDİ YÜZME TESİSİNE KAVUŞACAK

Eş Başkanlarımız Av.Semire NERGİZ ve Ferhat KUT, okulların tatil olmasıyla birlikte yüzme öğrenmek isteyen 3.000 çocuğun burada yüzme öğrendiğini vurgulayarak, Nusaybinlilerin, Nusaybin Belediyesi’nin kendi imkânlarıyla yaptıracağı yüzme tesislerine önümüzdeki sene kavuşacağı müjdesini de verdiler. Eş Başkanlarımız;  “Çocuklarımızın hepsi de yüzmeyi öğrendiler ve gayet güzel yüzüyorlar. Bilinçli bir şekilde havuza girmeyi öğrendiler. En önemlisi birlik ve beraberlik içerisinde arkadaşlıklarını pekiştirdiler, toplu halde yaşamayı ve paylaşmayı öğrendiler.” diye konuştular.