+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

Belediye Başkanlığına Bağlı Ekiplerimiz ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Cuma Namazı İçin Camiilerde Denetimlerde Bulundular.

Belediye Başkanlığına Bağlı Ekiplerimiz ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Cuma Namazı İçin Camiilerde Denetimlerde Bulundular.
Tarih : 05-06-2020 3 defa incelendi

          “Koronavirüs” tedbirleri  kapsamında İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda  16 Mart 2020 tarihinde kapatılan cami ve mescitlerin,  ülkemizde normalleşme sürecine geçiş aşamasıyla birlikte 29 Mayıs 2020 tarihinde itibaren ibadete açıldı. İbadete açılan camilerde yayınlanan genelge doğrultusunda Cuma namazında uyulması gereken kurallar belirlenmiştir. 
          Bu kurallar çerçevesinde ilçemizde açılan camilerde Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimde bulundular.  Camilere gelen vatandaşların belediyemize bağlı sağlık ekipleri tarafından ateş kontrolü yapılarak camilere girişleri sağlandı. Ayrıca vatandaşların camiye maskesiz girmemesi hususunda ekiplerimiz tarafından kontrol yapıldı.

    Belediyemiz tarafından cami girişlerine yerleştirilen dezenfektan makinelerinde vatandaşlar, ellerini dezenfekte ederek camiye girişleri sağlandı.  Cami avlusunda da denetimde bulunan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara sosyal mesafe kurallarına uyarak yerlerini belirlemeleri ve namazlarını kılmaları konusunda ikazda bulundu.