+90(482) 415 1295

Belediyemiz Meslek Yüksekokulu için bina tahsis edecek

Belediyemiz Meslek Yüksekokulu için bina tahsis edecek
Tarih : 02-08-2019 57 defa incelendi

Belediyemiz, Artuklu Üniversitesi bünyesinde Mardin'de faaliyet gösteren Nusaybin Meslek Yüksekokulunun ilçeye taşınması halinde bina tahsis edecek. Eş Başkanımız Av. Semire NERGİZ, Nusaybin Meslek Yüksekokulunun ilçeye taşınması için geçtiğimiz günlerde YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığına resmi müracaatta bulunduklarını açıkladı.

Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet AĞIRAKÇA'nın geçtiğimiz günlerde ilçede belirlenen bazı arazilerde incelemelerde bulunması sonrası açıklama yapan Başkan NERGİZ, "Biz göreve geldiğimiz günden bu yana kim Nusaybin için iyi bir şey yaparsa yanında olacağımızı söylemiştik. Nusaybin Meslek Yüksekokulu için daha önce resmi olarak girişimlerimiz olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Üniversitenin Nusaybin'de arazi incelemesi yaptığını gördük. Meslek Yüksekokulunun ilçeye gelmesi için belediye olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız. Meslek Yüksekokulunun Nusaybin'e taşınması için Belediyemize ait belirlediğimiz bir binamızı Üniversiteye vermeye hazırız. Üniversiteye bağlı heyetlerin gelip inceleme yapmasını ve uygun görmeleri halinde binanın süratle eğitim öğretime hazır hale geleceğine inanıyoruz." dedi.

2015 yılında güvelik gerekçesiyle Artuklu ilçesine taşınan Nusaybin Meslek Yüksekokulu 4 yıldır ilçe dışında faaliyet gösteriyor.