+90(482) 415 1295

Corona virüsüne karşı çalışmalarımız hassasiyetle devam ediyor

Corona virüsüne karşı çalışmalarımız hassasiyetle devam ediyor
Tarih : 20-03-2020 20 defa incelendi

Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Kovid-19) salgınından ülkemizi, vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için alınan tedbir ve öneriler doğrultusunda Belediye Başkanlığımızca ilçemizde bulunan toplu taşıma araçları, toplu kullanıma açık ve kapalı mekanlar ile vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlar sürekli dezenfekte edilmektedir.

Nusaybin Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü V. Burak ERYILMAZ tarafından yapılan açıklamada, Kaymakam ve Belediye Başkanı Vekili Mehmet BALIKÇILAR’ın talimatı üzerine,  Nusaybin Belediyesi tarafından dezenfekte ekiplerinin oluşturulduğunu kaydetti

“Korona virüs ve benzeri salgın hastalıklara karşı toplu taşıma araçlarındaki riski azaltmayı yönelik çalışmalar gerçekleştiren ekiplerimiz, özellikle yolcuların oturduğu koltukları ve tutamaçları dezenfekte etmektedir. Ülkemizde baş gösteren korona salgınına karşı Nusaybin Belediyesi olarak dezenfekte çalışmalarını sürekli ve aralıksız bir şekilde yapmaktayız. Şuanda da ilçemizde faaliyette olan şehiriçi minibüslerini titizlikle dezenfekte ediyoruz. Bununla birlikte resmi kurumlarda da çalışmalarımız devam etmektedir. Şuanda iki ekibimiz çalışıyor. Korona virüs (COVID 19) salgınının Türkiye'de de görülmesinin ardından sahada dezenfeksiyon çalışmalarını başlatan belediyemiz çevre temizliği ve toplum sağlığını korumak adına 7/24 aralıksız çalışmaktadır. Devletimizin almış olduğu başarılı uygulamaları ve tedbirleri aksatmadan özverili bir şekilde hayatta tutuyoruz. Vatandaşlarımıza konu ile ilgili her türlü destek ve yardımda bulunmak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.  Bu zorlu süreçte Nusaybin Belediyesi olarak bizler de üzerimize düşen görevi kararlılıkla yerine getirmekteyiz. Yapılan çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklar, meydanlar, parklar, otobüs durakları, çocuk oyun alanları toplu taşıma araçları, durakları ile halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmalarımız kapsamında belediyemizin kullanmakta oldukları hizmet araçları da her gün dezenfeksiyon işleminden geçiriliyor. 

Bu virüsten korunmanın ilk şartı temizliktir, bu hususta gerekli hassasiyeti gösterelim ve yakın temastan mümkün olduğunca kaçınalım, toplu alanlarda mümkün olduğunca bulunmayalım. Vatandaşlarımızdan bu zorlu süreçte hayatlarının her alanında gerekli özeni göstermelerini, Sağlık Bakanlığımızın ikazlarına harfiyen uymalarını bir kez daha vurgulamak istiyorum. Türkiye olarak inşallah bu sıkıntıyı hep birlikte atlatacağız.” diye konuştu.