+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

EL BİRLİĞİ KALKINMA PLATFORMU "EĞİTİM" GÜNDEMİYLE TOPLANDI

EL BİRLİĞİ KALKINMA PLATFORMU
Tarih : 05-01-2021 7 defa incelendi

Nusaybin Kaymakamlığı bünyesinde, “Eğitim” gündemiyle yapılan El Birliği Kalkınma Toplantısında ilçenin eğitim geçmişi, şuan ki durumu ve eğitimin gelişmesi için yapılması gerekenler konuşuldu.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Emrullah TEMİZKAN, Şair Özcan ÜNLÜ ve Şakir KURTULMUŞ, Tarih Araştırmacısı Mehmet DİLBAZ ve El Birliği Kalkınma Platformunda yer alan STK Temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili TEMİZKAN, Tekstil Kent ve Turizm Gündemi sonrasında bu ayki toplantı konusunun Eğitim olduğunu belirtti.

Toplantıda belirlenen konu hakkında tüm Platform üyelerinin görüş ve önerilerini aldıklarını kaydeden TEMİZKAN, Nusaybin’in gelişimi için ilçedeki tüm kurum ve kuruluşlar ile STK’ların büyük çaba içerisinde olduklarını ifade etti.
Şair Özcan ÜNLÜ ve Şakir KURTULMUŞ ile Tarih Araştırmacısı Mehmet DİLBAZ'ın konuşmalarından sonra Nusaybin El Birliği Kalkınma Platformu üyelerinin görüş ve önerileri alındı.