+90(482) 415 1295

"Geleceğini çöpe atma"

Tarih : 02-08-2019 65 defa incelendi

Eş Başkanımız Av.Semire NERGİZ, Başkan Yardımcımız Yılmaz GÜNDÜZ ve Meclis Üyelerimiz, “Nusaybin Gönüllüleri” ismi altında bir araya gelen Nusaybinli Üniversite öğrencilerinin “geleceğini çöpe atma” sloganıyla başlattıkları temizlik etkinliğine katıldılar.

Mitanni Kültür Merkezinde bir araya gelen öğrenciler, bu noktadan başlayarak ilçe genelinde genel bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Ellerine eldiven takarak çöpleri toplayıp poşetlere dolduran Eş Başkanımız Av.Semire NERGİZ, Başkan Yardımcımız Yılmaz GÜNDÜZ ve Nusaybin Gönüllüleri, esnaflara ve halka çöplerin kapı önlerine gelişi güzel atılmaması yönünde uyarılarda bulunarak, bilinçlendirme çalışması da gerçekleştirdiler. 

Dolan çöp poşetleri çalışmaya destek veren Temizlik İşleri birimimize ait çöp kamyonlarına aktarılırken, yerlerde sıklıkla görülen sigara izmaritleri dikkat çekti. 

“Nusaybin Gönüllüleri” ismi altında bir araya gelen Nusaybinli Üniversite öğrencilerinin güzel ve örnek olacak bir etkinliğe imza attıklarını belirten Eş Başkanımız Av.Semire NERGİZ, çevre temizliğine daha çok duyarlı bir neslin yetişmesi için daima çalışacaklarını ve bu gibi farkındalık yaratan etkinliklere her zaman destek olacaklarını söyledi.