+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İlçemize Atılan Havan ve Roketler Sonucu Şehit Olan Vatandaşlarımızın Anma Programına Katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İlçemize Atılan Havan ve Roketler Sonucu Şehit Olan Vatandaşlarımızın Anma Programına Katıldı
Tarih : 11-10-2020 74 defa incelendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Barış Pınarı Harekâtı sırasından PYD/YPG terör örgütü tarafından Nusaybin'e atılan havan ve roketlerin düşmesi sonucu şehit olan 12 vatandaşımız için yapılan anma programına katıldı.

Beraberindeki Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ve AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ile birlikte Nusaybin'e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Ragup Durmaz ve Şehit kızı Gülay Demir tarafından karşılandı.

Jandarma Komando Taburunda birliğin Şeref Defterini imzalayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha sonra anma programının yapıldığı DSİ Barajına geçti.
Anma programı Kur'an-ı Kerim tilaveti, Türkçe, Arapça ve Kürtçe okunan Mevlid-i Şerif ile başladı. İlahilerden sonra İl Müftüsü Ali Hayri Çelik dua etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit aileleri ve yakınlarına başsağlığı diledi.