+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

Kaymakam/Belediye Başkan V. Emrullah TEMİZKAN Başkanlığında, Nusaybin El Birliği Platformu Kalkınma Toplantısı Yapıldı

Kaymakam/Belediye Başkan V. Emrullah TEMİZKAN Başkanlığında, Nusaybin El Birliği Platformu Kalkınma Toplantısı Yapıldı
Tarih : 01-10-2020 89 defa incelendi

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan başkanlığında, 'Nusaybin El Birliği Platformu Kalkınma Toplantısı' yapıldı.
Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen toplantıya Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Ragup Durmaz, Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri ile İlçede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temizkan, Kamu Kurum temsilcileri, STK temsilcileri, iş dünyası temsilcileri ve farklı paydaşların ilçemize dair fikirleri fiiliyata dökmenin tek yolunun ortak bir zeminde buluşmak olduğunu bildirdi.

Farklı fikirleri zenginlik olarak kabul ettiklerini kaydeden Temizkan, "Herkes fikrini ortaya koyacak bunun sonunda ilçemiz için ortak bir metin çıkacak. Toplantımızın temel sebebi budur. Her toplantıda bir tema bir konu belirleniyor. Bu sefer ki toplantımızın teması Tekstil Kent projesidir. Bir sonraki toplantımızın teması ise Turizm olacak" dedi.

İlçe için hem kamu hem de STK temsilcilerinin geçmişte farklı farklı girişimleri olduğunu ve bunun için girişimde bulunan herkese teşekkür ettiğini belirten Temizkan, "Nusaybin'in bir potansiyeli var, bunu bir potansiyelden sahaya nasıl aktaracağız, bunun için çaba göstermeliyiz. Burada hepimiz ortak hareket edeceğiz. Toplantıdaki üst tema Tekstil Kenttir ancak ilçeye dair her türlü sorunu, problemi konuşacağız. Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimizi taslağa dönüştürmeliyiz" şeklinde konuştu.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temizkan'ın açılış konuşmasından sonra toplantıya katılan Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri ile STK Temsilcileri görüş ve fikirlerini dile getirdi.