+90(482) 415 1295

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Sayın Emrullah TEMİZKAN’ın Kurban Bayramı Mesajı.

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Sayın Emrullah TEMİZKAN’ın Kurban Bayramı Mesajı.
Tarih : 30-07-2020 23 defa incelendi

Değerli Hemşerilerim;
 
“Özünde sevgi ve saygının, milli birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en yüce manasını bulduğu, Millet olma irademizi canlı tutan, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan bir Kurban Bayramını daha birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yüreklerimizde kurulan gönül köprüleri ile uzağı yakın eden, şefkat ve merhamet duygularının yoğun olarak yaşandığı bayramlar, dostluğu, barışı, huzuru, geleceği, soframızı, mutluluğumuzu, hüznümüzü, yalnızlığımızı paylaştığımız, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi en sıcak şekliyle hissettiğimiz; yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı, kin ve nefret duygularının bertaraf edildiği mübarek ve müstesna günlerdir.
 
Tarihimiz boyunca bizleri birbirimize kenetleyen milli ve manevi değerleri yaşatmak için bu müstesna günleri fırsat bilip, şehit ailelerimizi, gazilerimizi, yetim ve öksüzleri, yetiştirme yurtlarında kalan yavrularımızı, huzurevlerinde yaşamlarını sürdüren büyüklerimizi, düşkün, yaşlı ve yoksulları, hasta ve bayramı kutlayamayacak durumda olan fakirlerimizi ziyaret ederek, gönüllerini alalım, mutluluğumuzu onlarla paylaşalım. Bu ziyaretlerimizi yaparken Temizlik-Maske-Mesafe kurallarına uymayı da ihmal etmeyelim. 
 
Bayram günlerini özellikle ailemize, çocuklarımıza ve akrabalarımıza ayırdığımız bir zaman olarak değerlendirelim, Bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için trafikte daha dikkatli olalım lütfen.
 
Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramımızın Ülkemize, milletimize huzur getirmesini temenni ediyor, ülkesi ve vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmet etmekten onur ve mutluluk duyduğum siz değerli Nusaybinli hemşerilerimin ve tüm halkımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
Emrullah TEMİZKAN
Kaymakam/Belediye Başkan V.