+90(482) 415 1295

Kurban kesim yeri belli oldu

Kurban kesim yeri belli oldu
Tarih : 07-08-2019 91 defa incelendi

İlçemizde kurban kesim yeri belediyemize ait mazbahane olarak belirledi. Belirlenen noktalar dışında kesim yapılmasına izin verilmeyecek.

Belediyemiz, yurttaşların daha iyi ve sağlıklı koşullarda kurban kesimi yapması için gerekli önlemleri aldı. Kurbanlık hayvanların belge ve sağlık kontrolleri belediyemiz veteriner hekimi tarafından kontrol edilecek. Ayrıca kurban kesim noktasında meydana gelecek kazalar için Sağlık Grup Başkanlığınca gerekli sayıda sağlık elemanı görevlendirilerek, ambulans hazır tutulacak.

Temizlik ekiplerimiz, bayram boyunca bu alanlarda atıkları sık sık temizleyecek ve Kurban Bayramı süresince kurban kesim yerleri dışında kesim yapılmaması için Zabıta ekiplerimiz denetimler yapacak.
Kurban kestirecek yurttaşların kesim ücreti olarak kasaplara; her küçükbaş hayvan için 50.00 TL – her büyükbaş hayvan için 100.00 TL ödemesi gerekmektedir.

Belirlenen kesim yerlerini tercih etmeyip, park, bahçe, sokak, bina önleri gibi umuma açık yerlerde kesim yapacak olan yurttaşlara, Zabıta ekiplerimizce kabahatler kanunu kapsamında işlem yapılacaktır.

Yurttaşlarımıza önemle duyurulur.