+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

Nevruz Bulvarı yeni görünüme kavuşuyor

Nevruz Bulvarı yeni görünüme kavuşuyor
Tarih : 04-09-2020 55 defa incelendi

Nusaybin Nevruz Bulvarında bulunan orta refüje palmiye ağaçları dikimi yapılarak gübreleme çalışmalarına başlandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Nusaybin Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen ortak projede üretilen palmiye ağaçları, Nevruz Bulvarındaki orta refüje dikiliyor.

Nevruz Bulvarı Peyzaj Projesi kapsamında ağaçlandırma çalışmalarına Mardin Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle başlandığını bildiren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temizkan, Bulvar boyunca orta refüje 144'ü palmiye olmak üzere 288 adet ağaç dikileceğini söyledi.

Nusaybin'in yeşillendirilmesi için Büyükşehir Belediyemizle birlikte gayret göstereceklerini ifade eden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temizkan Büyükşehir Belediyemize teşekkürlerini ifade etti. Bulvar boyunca yapılacak peyzaj çalışmaları ve palmiye ağaçlarının dikiminden sonra bulvarın yepyeni bir görünüme kavuşarak vatandaşların hizmetine gireceğini belirten Temizkan, yeşil bir Nusaybin için vatandaşların da ağaçlara sahip çıkmasını istedi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temizkan, Nevruz Bulvarındaki çalışmaların hemşerilerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.