+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

Nusaybin Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi kurban kesim ve satış yerlerini ilgili birimleriyle yaptığı toplantı ile belirledi.

Nusaybin Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi kurban kesim ve satış yerlerini ilgili birimleriyle yaptığı toplantı ile belirledi.
Tarih : 30-07-2020 9 defa incelendi

Nusaybin Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi vatandaşların kurbanlık alımı ve kesimini sağlıklı bir şekilde yapması için kurban kesim ve satış yerlerini ilgili birimleriyle yaptığı toplantıyla belirledi.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını birçok alanda sürdüren Nusaybin Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini steril bir ortamda gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla kurban satış ve kesim yerlerini ilgili birimleriyle yapılan toplantı sonucu belirledi. Bu yıl 31 Temmuz-03 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı dolayısıyla ilgili birimlerin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Kurban Bayramı’nın sorunsuz geçmesi için atılacak adımların masaya yatırıldığı toplantıda kurban kesim ve satış yerleri dışında alınacak önlemler de karara bağlandı.

Kurban kesim yerleri: Nusaybin İlçe Mezbahanesi (Beylik Küme Evler No:32 Nusaybin) olarak belirlendi.

Kurban satış yerleri: Nevruz Alanı (Devrim Mahallesi Nevruz Bulvarı) olarak belirlendi.

Mezarlıklarda temizlik çalışması yürütülecek.

Nusaybin Belediyesi Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığını göz önünde bulundurarak kurban satış ve kesim yerlerinde 1 veteriner hekim görevlendirecek. Yine olası kurbanların kaçmalarını önlemek amacıyla kurban yakalama ekipleri görevlendirilecek. Kurban kesim ve satış yerlerinin dezenfeksiyon ve haşerelere karşı ilaçlama çalışması yürütecek. İlçe merkezimizdeki tüm mezarlıkların temizliği sağlanacak.

Ayrıca Kurban kesim ve satış yerlerinde yeterli sayıda çöp konteynırları bulunduracak.

Zabıta kaçak kesimlerin önüne geçmek için denetimler gerçekleştirecek.

Zabıta Müdürlüğümüz, belirlenen kesim ve satış yerleri dışında yapılacak olan işlemlere müdahale edecek. Vatandaşların steril ortamda kesimlerini yapmalarını sağlamak amacıyla anons arabalarıyla duyurular yapacak. Hayvan kesim ve satış yerlerinde sık sık denetimler gerçekleştirecek. Bayram arefesi ile 1’inci gününde vatandaşların sosyal mesafeye uyarak maskeli şekilde mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağlanacak ve seyyar satıcılara, dilencilere karşı gerekli tedbirler alınacak.

Son olarak Kurban kesim ve satış alanları tazyikli suyla yıkanacak.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.