+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

Nusaybin'de 'Halk ve Güvenlik Toplantısı' Yapıldı

Nusaybin'de 'Halk ve Güvenlik Toplantısı' Yapıldı
Tarih : 08-10-2020 65 defa incelendi

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 05/11/2016 tarihli 8154 sayılı talimatları gereğince, doğrudan vatandaşların istek, şikayet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla yapılan "Halk ve Güvenlik Toplantısı"na katıldı.

Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen toplantı, Saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Nusaybin Emniyet Müdürü Ragup Durmaz, huzur ve güvenin sağlanması amacıyla ilçede yapılan çalışmaları anlattı.

Emniyet Müdürü Durmaz'dan sonra konuşan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan ise, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu öncülüğünde başlayan, vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla yapılan "Halk ve Güvenlik Toplantısı"nın önemine değindi.

Sayın Temizkan, "Her ne kadar vatandaşlarımız ilgili birim amirlerini dairelerinde ziyaret ediyor olsalar da böyle bir çatı altında karşılıklı fikir alış verişinde bulunmak daha verimli oluyor. Emniyet Müdürlüğümüz hakikaten sahada çok yoğun bir çalışma içerisindeler. Bu özverili çalışmaların algısı ve hissedilebilir bir şekilde vatandaşlarımıza anlatılması önemli. Sahada oluşturduğumuz katma değeri vatandaşlarımıza iyi anlatmalıyız. Halk Güvenlik Toplantıları bunun için bir vesiledir." şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra toplantıya katılan Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri ve Vatandaşlar istek, şikâyet ve önerilerini dile getirdi.