+90(482) 415 1295

Nusaybin'e modern çocuk parkları kazandırılıyor

Nusaybin'e modern çocuk parkları kazandırılıyor
Tarih : 30-08-2019 110 defa incelendi

Nusaybin’e yeşil alanlar kazandırmak için çalışmalara hız veren Belediyemiz, ilçenin farklı noktalarına oyun grupları kurarken, bölgedeki mevcut parklarda da revize işlemleri gerçekleştiriyor.

Eş Başkanlarımız Av.Semire NERGİZ ve Ferhat KUT’un talimatlarıyla, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz belirlenen program dahilinde Nusaybin’de mevcut çocuk oyun parklarını yeni nesil oyun grupları ile yenilerken, diğer yandan da parkı olmayan mahallelere modern çocuk parkları kazandırıyor. Çocuk oyun grubunun yanı sıra çocukların güvenle oynayabileceği kauçuk zemin ve oturma banklarının bulunduğu parklarda, minikler oyun keyfi yaşıyor.

''ÇOCUKLARIMIZIN RUHSAL, FİZİKSEL VE SOSYAL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ''

Nusaybin’de tüm mahallelerin çehresini değiştirmek ve güzelleştirmek adına çocuk parklarını modern kent yaşamına uygun hale getirmeye çalıştıklarını belirten Eş Başkanlarımız Av.Semire NERGİZ ve Ferhat KUT ; ''Mahallelerimizde vatandaşlarımızın dinlenebilecekleri sosyal alanlar, çocukların güvenle oynayabileceği çocuk parkları oluşturmaya devam ediyoruz. Modern oyun gruplarıyla oluşturulan parkların çocuklarımızın ruhsal, fiziksel ve sosyal gelişimine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. İnşallah geleceğimiz olan çocuklarımız ile halkımız bundan böyle temiz ve ferah bir ortamda gönül rahatlığıyla sevdikleriyle vakit geçirebilecekler.'' dediler.