+90(482) 415 1295

Rektör AĞIRAKÇA, üniversite için tahsis edeceğimiz binada incelemelerde bulundu

Rektör AĞIRAKÇA, üniversite için tahsis edeceğimiz binada incelemelerde bulundu
Tarih : 05-08-2019 88 defa incelendi

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet AĞIRAKÇA, belediyemizin Üniversite için tahsis etmeyi düşündüğü binada incelemelerde bulundu. Eş Başkanımız Av.Semire NERGİZ’in davetlisi olarak ilçemize gelen Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet AĞIRAKÇA ile beraberindeki Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin ARPAĞ ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Sinem MUNGAN Baraj Caddesindeki binada incelemelerde bulundu.

Eş Başkanımız Av.Semire NERGİZ, Başkan Yardımcımız Yılmaz GÜNDÜZ ve Fen İşleri Müdürümüz Ramazan AKAY'ın bina ve çevresi hakkında verdiği bilgilerden sonra Rektör AĞIRAKÇA, Mezbaha civarında Belediyeye ait arazilerde de incelemelerde bulundu.
 
Nusaybinlilerin çok hevesli olduğunu ve en yakın zamanda Nusaybin Meslek Yüksekokulunun ilçeye geri getirilmesi için kendilerinin de bir çaba içerisine olduğunu kaydeden AĞIRAKÇA, ilçede belediyeye ait iki alan, hayırseverlere ait üç alan olmak üzere şuanda 5 alan üzerinde yoğunlaştıklarını, Nusaybin için en iyi sonucu almak için çalıştıklarını söyledi.
 
AĞIRAKÇA, kendilerini ilçeye davet eden, bina ve arazi için de her türlü desteği vereceği sözü veren Eş Başkanımıza Av.Semire NERGİZ’e teşekkür etti.
 
Nusaybin Meslek Yüksekokulunun ilçeye geri getirilmesi için yaklaşık bir ay önce YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuru yaptıklarını hatırlatan Sayın NERGİZ ise, görev geldiklerinde Nusaybin'de genci, yaşlısı kadını ve çocuğu herkes için belediyecilik yapacaklarını dile getirdiklerini söyledi.
 
Dünyanın ilk üniversitesinin olduğu Nusaybin'de üniversitenin olmamasını kabul etmediklerini kaydeden Eş Başkanımız Av.Semire NERGİZ ; "Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimi için var gücümüzle çalışıyoruz. Belediye olarak Nusaybinli çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimiyle de ilgilenmek, gençlerimizin iyi bir eğitim almalarını sağlamak için kendimizi mecburi görüyoruz. Daha 327 yılında Mor Yakup gibi bir üniversitenin olduğu bir kültürden geliyoruz. Nusaybin Meslek Yüksekokulunun tekrar ilçeye gelmesi için her türlü desteğe hazırız. Rektör hocamıza durumu ilettik, kendilerini tüm ekibiyle sağ olsun bizleri kırmadı, gelip incelemelerde bulundular. Nusaybin'e Meslek Yüksekokulunun getirilmesi için çok istekli olduğumuzu dile getirdik. En yakın zamanda olumlu sonuç alacağımızı düşünüyorum. Rektör hocamıza ve ekibine de teşekkür ediyorum" dedi.
 
Rektör AĞIRAKÇA ve beraberindekiler yaptıkları incelemelerden sonra ilçeden ayrıldı.