+90(482) 415 1295

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz Nusaybin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte ilçemizde denetimlerde bulundu

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz Nusaybin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte ilçemizde denetimlerde bulundu
Tarih : 25-03-2020 16 defa incelendi

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz Nusaybin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte korona virüs salgını kapsamında ilçemizde denetimler gerçekleştirdi.

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Mehmet BALIKÇILARIN vermiş olduğu talimatlarla belediyemize bağlı Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve Nusaybin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ilçemizde denetimler yaptı. Esnaflara korona virüs önlemleri kapsamında gerekli tedbirlerin alınması gerektiği aktarılarak, özellikle halk sağlığının korunması ve hijyen kurallarının sağlanması konusunda ikazlar yapıldı.

Denetim kapsamında fırınlar, manavlar, pastaneler ve toptan gıda satış merkezleri denetlendi. Meyve ve sebzelerin açıkta satılmaması, ekmeklerin de paketli satılması hususunda uyarılarda bulunuldu. Pastanelerde imalat ve satış konusunda gerekli özenin gösterilmesi, toplu satılan gıdaların yerle temas edilmemesi gibi birçok konuda uyarılar yapıldı.
Bu çerçevede Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve Nusaybin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, halk sağlığının korunması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması, paket ve hijyen kurallarına uyulması, satış yapılırken büyük bir hassasiyetle paketlemenin yapılması gibi birçok konuda denetimler gerçekleşmeye devam ediyor.