+90(482) 415 1295

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri "korona tedbirleri" kapsamında kontroller gerçekleştirdi

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri
Tarih : 17-03-2020 25 defa incelendi

İçişleri Bakanlığınca 81 il Valiliğine "koronavirüs tedbirleri" konulu genelge gönderildi. Genelge kapsamında gece yarısından itibaren tiyatro, sinema, kahvehane, internet kafe, kapalı çocuk oyun alanları gibi birçok faaliyet durduruldu.

Bu kapsamda ilçemizde denetimlere çıkan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeye uymayarak, faaliyetine devam eden mekân sahiplerini uyararak, iş yerlerinin kapatılmasını sağladılar.

Genelge ile birlikte bugün itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları,  her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu.