+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

İLÇE MERKEZİNDE NUMARATAJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İLÇE MERKEZİNDE NUMARATAJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Tarih : 19-04-2021 76 defa incelendi

Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Biriminin, ilçe genelinde başlattığı numarataj çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Numarataj Birimi ekiplerimiz tarafından, sağlıklı ve düzenli bir kent adres oluşturulması için ilçe merkezinde yer alan 15 mahallede bulunan cadde/sokak ve binalarda numarataj tespit ve düzeltme çalışması sürdürülüyor.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında Nusaybin genelinde yapılan entegrasyon çalışmaları ile Adres ve Numaralandırmaya İlişkin Yönetmelik dahilinde tüm adreslerin güncellemesi yapılmış olup, adres değiştirme işlemlerinin çoğu gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda ilçe merkezinde bulunan 15 mahallenin 11’inde ki çalışmalar tamamlanmıştır. Yürütülen çalışma sayesinde tüm cadde/sokak ve binalar numaralandırılarak, elde edilen veriler Mekânsal Adres Kayıt Sistemi üzerine işlenmektedir.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Mekânsal Adres Kayıt Sistemi ile vatandaşlara bundan sonra daha hızlı ve doğru hizmet üretilecek. Kurumlar açısından zaman, emek ve kaynak kaybının önüne geçilecektir. Adrese dayalı tespit ve numaralama ile ilgili diğer kurum ve kuruluşlar ile yazışma ve koordinasyonun sağlanması kolaylaşacaktır. Numarataj ekiplerimizce ilçe merkezinde yer alan Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, İpekyolu, Gırnavas, 8 Mart, Barış, Devrim, Yenituran, Yeşilkent ve Selahaddin Eyyubi Mahallelerindeki numarataj güncelleme çalışmaları tamamlanmıştır. Diğer mahallelerimizde çalışmalar ise en kısa zamanda tamamlanacaktır” ifadeleri kullanıldı.