+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

KAYMAKAM/BELEDİYE BAŞKAN V. EMRE YALÇIN, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

KAYMAKAM/BELEDİYE BAŞKAN V. EMRE YALÇIN, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI
Tarih : 14-07-2021 94 defa incelendi

Mesajında: "Ülkemiz beş yıl önce 15 Temmuz 2016 akşamında FETÖ terör örgütü tarafından alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı.

15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainler harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak, kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Milletimiz sokakları ve meydanları doldurarak, hayatları pahasına tarihte eşine az rastlanır bir feraset ve özveri ile vatanına, demokrasisine ve özgürlüğüne sahip çıkmış ve bu hain darbe girişimini tüm imanı ve cesaretiyle bertaraf etmiş, tarihin tozlu sayfalarına mahkûm etmesini bilmiştir.

Bundan sonrada, tüm vatan evlatlarının Cumhuriyetimizi birlik içinde, asil geçmişimizden aldığımız cesaretle gözlerini kırpmadan dâhili ve harici tüm tehlikelere karşı duracağına olan inancımız tamdır.

Darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken yaşamlarını yitiren 15 Temmuz şehitlerimizi ve bu topraklar için can veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum." dedi.