+90(482) 415 1295

Nusaybin Belediyesi Destek Hattı: 0531 734 64 34

NUSAYBİN'DE 611 APARTMAN GİRİŞİNE AFET VE ACİL DURUMLARDA TOPLANMA ALANLARINI GÖSTEREN TABELASI ASILDI

NUSAYBİN'DE 611 APARTMAN GİRİŞİNE AFET VE ACİL DURUMLARDA TOPLANMA ALANLARINI GÖSTEREN TABELASI ASILDI
Tarih : 12-04-2021 83 defa incelendi

“Türkiye Afet Eğitim Yılı” çalışmaları kapsamında doğal afet ve acil durumlara karşı toplanılacak alanlara belediye ekipleri tarafından “Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı” yazılı tabelalar yerleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda ve AFAD Başkanlığı’nca 2021 yılı “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlendi. Bu kapsamda tüm illerde “Afet Eğitim Seferberliği” başlatılarak vatandaşların bilinçlendirilmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması planlanıyor.

Bu kapsamda Nusaybin Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü öncülüğünde belediye personelleri tarafından ilçe merkezinde belirlenen 611 adet Apartmana vatandaşların rahatça erişebilecekleri “AFAD Acil Toplanma Alanı” tabelaları asıldı.

Karekod ve alan bilgilerinin basıldığı tabelalarda, olabilecek bir AFED sırasında gerekli yardım ve organizasyonun hızlı bir şekilde yapılması amacıyla hane halkının toplanma alanlarına yönlendirilmesi amacıyla montajı yapıldı.

Nusaybin Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevlileri, vatandaşların broşürlerin korunması konusunda hassasiyet göstermelerinin hayati öneme sahip olduğunu dile getirdi.